Rašyti el. paštu
Į titulinį puslapį Rašyti el. laiską Svetainės medis
MokymasSvietimasSatja Sai BabaVeiklaOrganizacija

Sai ligoninė Bangalore

Premjeras atidaro Šri Satjos Sai Medicinos mokslų institutą Vaitfilde

Satišas Najakas

Iš „Sanathana Sarathi“, 2001 vasaris

„Mačiau daug ligoninių Indijoje ir užsienyje, tačiau galiu iš širdies pasakyti, kad retai kur regėjau tokią nuostabią, didingą ir stulbinančiai gražią ligoninę, kaip ši“, – pasakė Indijos premjeras Šri Atal Behari Vadžpajis, atidarydamas Šri Satjos Sai Vaitfildo Medicinos mokslų institutą, esantį prie Bangaloro.

Inauguracija vyko 2001 metų sausio 19 dieną. Šia iškilminga proga didžiulis monumentalus pastatas buvo gausiai išpuoštas spalvotomis vėliavėlėmis. Centriniame fontane aplink Dhanvantario, medicinos Dievo statulą tryško skaidraus vandens čiurkšlės. Pats pastatas nepriekaištingai dekoruotas pilkšvu ir baltu Dhaulpuro smiltainiu. Centrinis kupolas puikuojasi paauksuota viršūne.

Inauguracijos ceremonija vyko centriniame instituto vestibiulyje, po didžiuoju kupolu. Svečiai užpildė visus didžiulės salės kampelius. Iš visų pusių girdėjosi tie patys žodžiai: „Tik Svamis galėjo pastatyti tokį monumentalų ligoninės pastatą“.

Be premjero A.B.Vadžpajo, atvyko ir kiti valdžios atstovai – Karnatakos valstijos gubernatorė Rama Devi, Karnatakos Pirmasis ministras S.M.Krišna, Andra Pradešo Pirmasis ministras V.Dešmukhas ir kiti. Iškilmės prasidėjo įkvepiančia žymios dainininkės K.Krišnamurti giesme, Prašanti Nilajamo pradinės mokyklos mokinukai sugiedojo Vedų posmą. Atidaryme kalbėjęs Dr. P.Venugopalas (iš Indijos medicinos mokslų instituto Nju Delyje) pasakė, kad tai viena iš didžiausių pasaulio ligoninių, teikianti nemokamą medicinos pagalbą. Karnatakos Pirmasis ministras pabrėžė, kad šį projektą įgyvendinti per metus buvo įmanoma tik per Svamio malonę. Jis pažadėjo ligoninei visokeriopą paramą ir pagalbą.

Indijos premjeras atidarymo kalboje sakė, kad reikia reformuoti sveikatos apsaugos sistemą. Jis griežtai kritikavo gydytojus bei medicinos institucijas, kuriems pelnas svarbiau už tarnavimą, o pinigai svarbiau už gydymą. Kalbėdamas apie naująją ligoninę, Vadžpajis palygino ją su rūmais – gydymo rūmais, į kuriuos galės ateiti kiekvienas – ir turtingas, ir vargšas. Kalbą baigė žodžiais hindi kalba, kad paprastoje ligoninėje žmogus gauna vaistų (dava), o šioje ligoninėje jis gaus ir Dievo malonę (dua). Paskui kalbėjo Satja Sai Baba. Atidarymo iškilmių pabaigoje Svamis palaimino architektus Šri Ravi Šankarą ir Šri Radžaną Sudą bei Satjos Sai Centrinio fondo narį Šri K.Šrinivasą, atsakingą už šio projekto įgyvendinimą. Jiems buvo įteiktos atminimo dovanos. Vėliau nuskambėjo Indijos tautinis himnas.

100-toji neurochirurginė operacija atlikta praėjus lygiai 2 mėnesiams po ligoninės inauguracijos. 2001 metų kovo 19 d. pacientą operavo neurochirurgijos centro vadovas dr. A.S.Hegde.

Iki 2001 metų balandžio 5 dienos kardiologijos poliklinikoje apsilankė 6316, o neurologijos centre – 3283 žmonės. Atlikta 414 širdies ir 136 neurochirurginės galvos ir stuburo operacijų.