Rašyti el. paštu
Į titulinį puslapį Rašyti el. laiską Svetainės medis
MokymasSvietimasSatja Sai BabaVeiklaOrganizacija

Vanduo Rajalasimos žmonėms

Svamis kalbėjo: „Upės – Dievo dovana. Tokiomis upėmis, kaip Krišna ir Godavari, daugybė vandens teka į vandenyną. Šių upių vandenį galima panaudoti Rajalasimoje, kur jo taip trūksta“. Baigdamas Satja Sai Baba pasiūlė: „Jei trūksta pinigų, Aš pasirengęs paaukoti milijardą ar net du milijardus rupijų, kad geriamasis vanduo pasiektų žmonių namus. Mano pasekėjai pasirengę sudėti bet kokią auką, bet Aš nieko neprašau“.

Svamis ne tik skyrė lėšų šiam projektui, bet ir pats prižiūrėjo darbus, todėl jis buvo įgyvendintas per rekordiškai trumpą laiką. Svamis pasirūpino ir tais kaimais, kurių vandenyje yra per daug floro. Jo vadovavimas padėjo įgyvendinti ilgalaikius planus. 1995 metų liepos 12 dieną jau buvo užbaigtas pirmasis projekto etapas – įrengtas vandentiekis sausringiausioje Rajalasimos dalyje. 1995 metų lapkričio 18 dieną Indijos premjeras atidarė vandentiekį Anantapuro mieste.

Taigi per metus milžiniškas Rajalasimos geriamojo vandens tiekimo projektas tapo realybe.

Faktai:

1. Kaimų skaičius – 731.

2. Gyventojų skaičius – 100 tūkstančių. (Planuojama tiekti vandenį 1 mln. 250 tūkst. gyventojų).

3. Projekto kaina – 2,5 – 3 mln. rupijų.

4. Vamzdynų ilgis – 2500 km.

5. Antžeminių vandens rezervuarų skaičius – 268.

6. Rezervuarai žemės paviršiuje – 145.

7. Vandens pakėlimo stotys – 56.

8. Vasaros vandens saugyklos – 8.

9. Infiltracijos šulinių kiekis – 20.

10. Gręžinių kiekis – 280.

Andra Pradešo valstijos valdžia, norėdama užtikrinti tinkamą Satjos Sai vandens tiekimo projekto eksploataciją, sukūrė specialią atsakingąją Tarybą.

Vertė S.D.