Rašyti el. paštu
Į titulinį puslapį Rašyti el. laiską Svetainės medis
MokymasSvietimasSatja Sai BabaVeiklaOrganizacija

Žmogaus dharma – visus veiksmus atlikti, laikantis minties, žodžio ir veiksmo tyrumo (trikarana suddhi). Natūrali žmogaus funkcija yra išlaikyti minties, žodžio ir veiksmo darną. Jei mintis, žodis ir veiksmas skiriasi, toks veiksmas yra neteisingas.

Sanathana Sarathi, 1996 m. birželis, 143 psl.

 

Trikarana Suddhi yra minties, žodžio ir veiksmo tyrumas, išreiškiamas mintimis, balsu ir rankomis. Kai jie visi trys veikia darniai, tai vadinama dharma. Tai tikro žmogaus ženklas. Esminė tiesa galioja, kad ir kokia būtų vieta, tautybė, kalba ar religija. Ji tinka visiems žmonėms visais laikais. Tie, kurie laikosi tokio trejopo tyrumo, yra „išvaduoti“. Jie – šios žemės druska. Jie palaiko teisingumą.

Sanathana Sarathi, 1995 m. rugsėjis, 230, 235 psl.

 

Turite tyrinėti save ir stebėti, ar laikotės šios nuostatos – minties, žodžio ir veiksmo darnos. Jei sąžiningai save patyrinėsite, galite pamatyti, kad didžiąją dalį laiko šie trys dalykai eina trimis skirtingomis kryptimis ir tarp jų nėra vienybės. Jei mintys vienokios, žodžiai – kitokie, o veiksmai – dar kitokie, jūs esate nedoras (duratma), o ne didis (mahatma). Tokia disharmonija neatneš jums naudos ir nepavers jūsų brangiu Viešpačiui.

Sai Baba Gita, 30 psl.

 

Triputi – tai trejopas tyrumas:

1)      ramus protas,

2)      teisinga kalba,

3)      kūnas, skirtas tarnauti.

Jį turintis žmogus yra kilniausias iš visų.

Sanathana Sarathi, 1995 m. gegužė, 113 psl.